Informace o nás

   Když se na pokyn mělnické učitelky hudby Mgr.Hany Šmídové ozve na sedmnáct andělských hlasů v renesančních a barokních intonacích, posluchače napadne - proč ten název? Mgr.Hana Šmídová, která původně založila sbor v roce 1992 na neratovickém gymnáziu, s úsměvem vysvětluje, že když měl vystoupit na první přehlídce, potřeboval název. "Část souboru byla nastydlá, a tak jsme to vyřešili šalamounsky, abychom případný neúspěch svedli na neratovické ekologické prostředí. Pak už jsme se dostali do povědomí a bylo nám líto se přejmenovat."

  Vedla jej až do roku 2006 a vytvořila pro něj mnoho krásných sborových úprav. Určila zaměření souboru na žánrově pestrou hudbu a všichni její pokračovatelé se snažili tuto pestrost udržet. Můžete tak od nás slyšet hudbu barokní, klasickou i moderní, skladby duchovní i jazzové, spirituály nebo lidové písně.
  Když se musela H. Šmídová odstěhovat, měli jsme velký strach, co se stane s Chrapotem dál. Naštěstí se našla, byť jen na rok, Mgr. Petra Koktanová a po ní Mgr. Radek Šlangal, kteří se sboru ujali a dokázali, že se společným zpěvem můžeme těšit dál. 

 

   V současné době sbor pracuje pod vedením energické Mgr. Marie Maříkové, která obmněnila repertoár, přivedla nové členky a díky tomu se můžete těšit na stále zajímavý a určitě ne nudný program. Od r.2012 jsme členové Unie českých sborů a  spolupracujeme s Mekuc Mělník.

  Scházíme se pravidelně každé úterý v  Masarykově kulturním domě od září do června, kdy pilně zkoušíme. V tuto chvíli náš sbor čítá 25 členů. Jsme rozděleni do 4 hlasů : soprán,mezzosoprán, alt a bas.

 

A kdo s námi zpívá?

 Soprán : Maruška, Andrea, Renata, Miriam, Bohunka, Broňa.

 Mezzosoprán : Jana, Lucie, Maruška, Mirka, Míla ,Ilonka, Markéta.

 Alt : Pavlína, Pavlína, Jitka, Ilonka, Maruška, Petra.

 Bas :  Jiří, Ruda, Laco,Hynek, Šimon.