Zajímavosti

Vadim Petrov (* 24.května 1932) je český hudební skladatel,klavírista a hudební pedagog, po svém otci-emigrantovi českého původu.

Po studiích na ruském gymnáziu vystudoval skladbu a hru na klavír na pražské AMU u profesora Miroslava Kabeláče a Jaroslava Řídkého.

Jedná se o významného hudebního pedagoga, který v Praze založil Lidovou konzervatoř, což je dnešní Konzervatoř Jaroslava Ježka, zde působil jako její první ředitel. Po roce 1968 byl politicky perzekvován a měl zákaz umělecké činnosti, tehdy vyučoval hudbu na Konzervatoři Jaroslava Deyla . V letech 1976  až 1992 vyučoval skladbu a hudební teorii na  Pražské konzervatoři.

Skládá hudbu všech  žánrů od  hudby taneční, scénické , filmové  až po hudbu populární (vyšší populár, písně , šansony  apod.) a hudbu vážnou. Na svém kontě má více než 1300 různých skladeb.

V roce 2003  obdžel platinovou desku firmy Supraphon.

Více informací o tvorbě a životě se můžete dočíst na osobních stránkách  https://prof-vadim-petrov.cz/ .

Touto cestou bych chtěla velmi poděkovat za práci, kterou pro náš sbor pan Petrov vytvořil. Upravil pro nás několik nádherných písní např. Ó, pane náš, lidové písně Šly panenky silnicí, Teče,voda těče, Ach synku,synku aj.,  českou hymnu Kde domov můj, a napsal pro nás a město Mělník píseň Pod tou naší vinicí. Děkujeme!